KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139102
*
nr 1313 9102
Olof Stålhammar
(1869-1945), Sverige
Oljemålning, "Snickare". Signerad, daterad 34. Olja på duk, 67x57 cm
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 20:09:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 16:21:09
1
300 kr
15/3 20:09:49
2
Vinnande bud
16/3 19:47:30
3
400 kr
16/3 19:47:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olof Stålhammar
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olof stålhammar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Olof Stålhammar
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
nr 1313 9102
Olof Stålhammar
(1869-1945), Sverige
Oljemålning, "Snickare". Signerad, daterad 34. Olja på duk, 67x57 cm
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 16:21:09 | 1 | 300 kr |
15/3 20:09:49 | 2 | Vinnande bud |
16/3 19:47:30 | 3 | 400 kr |
16/3 19:47:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olof Stålhammar
Olof StÃ¥lhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olof stålhammar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30